XIV Zlot Zaprzęgów Konnych

W niedzielę 16 września 2018 r. w Gorajcu - Zagroble odbył się XIV Zlot Zaprzęgów Konnych. Piękne, różnorakiej rasy konie i zaprzęgi konne  przyciągnęły publiczność nie tylko z terenu gminy Radecznica, ale także  z odległych miejscowości. Zlot Zaprzęgów Konnych jest jedyną taką impreza na zamojszczyźnie. W tym roku zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć m.in. pokaz łucznictwa konnego, dżygitówki oraz umiejętności jazdy konnej zaprezentowany przez Stajnię Emocja. Tradycyjnie nie zabrakło konkursu zręczności powożenia oraz konkursu na najpiękniejszy zaprzęg.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uznania i podziękowania. Imprezę dopełniły atrakcje dla najmłodszych w postaci dmuchańców.

Organizatorami Zlotu byli: Stowarzyszenie Wzgórza Roztocza z Gorajca Zagroble, Wójt Gminy Radecznica, Gminne Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Radecznicy.