Święto plonów

Dożynki to największe w roku święto rolników stanowiące ukoronowanie ich całorocznego trudu. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. W okazałych i misternie wykonanych wieńcach kryje się satysfakcja z pomyślnie zakończonych żniw, wdzięczność za zbiory, a przede wszystkim mozolna praca mieszkańców wsi.
    W minioną niedzielę w Radecznicy rolnicy wspólnie podziękowali za zebrane plony. Uroczystości dożynkowe rozpoczął korowód, na czele z Orkiestrą Dętą Zaburze, starostami gminnymi – Renatą Krukowską i Jarosławem Olechem oraz delegacjami z wieńcami z miejscowości: Czarnystok, Dzielce, Gorajec-Stara Wieś, Gorajec-Zagroble, Gorajec-Zagroble-Kolonia, Gorajec-Zastawie, Gruszka Zaporska, Podborcze, Podlesie Małe, Latyczyn, Mokrelipie, Radecznica, Zaburze, Zakłodzie, Zaporze, Chłopków i Komodzianka. Podczas Mszy Św. Dziękczynnej na stawach Św. Antoniego, której przewodniczył Proboszcz Parafii Radecznica O. Krystian Olszewski, miało miejsce poświęcenie wieńców dożynkowych, chleba oraz darów złożonych przez Gminne Koło Pszczelarzy.
     Po nabożeństwie barwny korowód przeszedł na plac za Urząd Gminy, gdzie odbyła się świecka część uroczystości. Przybyłych na uroczystość powitał Pełniący Funkcję Wójta Gminy Marian Szuper. Festyn dożynkowy uświetniła część artystyczna poprowadzona przez dyrektora GCKTiS w Radecznicy – Marcina Kuliga. Swoim kunsztem  artystycznym pochwalili się: Orkiestra Dęta Zaburze, Zespoły: Zaburzanki i Andrzejkowe Nutki, Grupa Wokalna Akord z GCKSiT oraz Kapela Turobińska. Uczestnicy mieli okazję obejrzenia wystawy zbiorów literackich Biblioteki Publicznej Gminy Radecznica oraz prac miejscowych malarzy. Na scenie zaprezentowała się  grupa taneczna ze szkoły tańca TOP-ART oraz kabaret Szara Eminencja.  Milusińscy mogli dosiąść piękne konie oraz skorzystać z dmuchańców. Na zakończenie uczestnicy dożynek bawili się przy muzyce z zespołem Sonic.