Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej z Zaburza

100 lat - to znaczący czas w historii, to czas życia kilku pokoleń. To z pewnością powód do dumy, do licznych wspomnień, ale także do godnego świętowania. 22 lipca br. swój Złoty Jubileusz obchodziła OSP z Zaburza oddając hołd strażakom, którzy odeszli na wieczną służbę i dziękując druhom kontynuującym strażacką pasję bezinteresownego niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej odprawionej w intencji Strażaków w Kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu. Po nabożeństwie wszyscy udali się na plac przy remizie OSP w Zaburzu, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

W niedzielnych obchodach udział wzięli m.in. jednostki OSP z terenu gminy, przedstawiciele władz samorządowych, członkowie organizacji społecznych oraz mieszkańcy gminy Radecznica. Zaproszeni goście skierowali do druhów wiele słów podziękowań i gratulacji. Jubileusz był również okazją do wręczenia dyplomów, medali i odznaczeń.

Zwieńczeniem złotego jubileuszu druhów z OSP w Zaburzu był festyn w programie którego znalazły się m.in. koncert Orkiestry Dętej Zaburze oraz występ zespołu Zaburzanki.