Rywalizacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Ogromne emocje towarzyszyły Powiatowym Zawodom Sportowo – Pożarniczym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które zostały rozegrane 23 czerwca w Gminie Miączyn w ramach XIX Powiatowych Igrzysk LZS. W rywalizacji wzięło udział 29 drużyn – w tym 13 chłopięcych MDP. Młodzi strażacy sprawdzali swoje umiejętności w dwóch sztandarowych konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych.

MDP z Radecznicy reprezentująca naszą gminę wykazała się wysokim poziomem sprawności, zajmując czołową pozycję w klasyfikacji końcowej, która prezentuje się następująco: I miejsce – Kotlice, II miejsce – Sulmice. III miejsce – Radecznica. W grupie dziewcząt najlepsza była MDP z Suchowoli, druga MDP z Komarowa, trzecia MDP z Brodów Dużych. W grupie kobiet miejsce na podium kolejno zajęły MDP: Stanisławka, Bortatycze, Żurawnica.

Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej gminy i gratulujemy wyników.

• mdp_radecznica_2018