Pieniądze dla osób długotrwale bezrobotnych…

Powiatowy Urzędu Pracy w Zamościu pozyskał dodatkowe środki na aktywizację zawodową osób długotrwale bezrobotnych w ramach programu „Krok w stronę pracy". Mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku, warunkiem jest posiadanie statusu osoby bezrobotnej oraz pozostawanie w ewidencji Urzędu przez okres minimum 12 miesięcy w przeciągu 2 lat, ustalenie II profilu pomocy oraz IPD. Zachęcamy osoby bezrobotne, jak i pracodawców do korzystania ze wsparcia środków finansowych Urzędu. W ramach programu realizowane będą następujące formy wsparcia: staże, prace interwencyjne, doposażenia lub wyposażenia stanowisk pracy, dotacje, bony na zasiedlenie, jak również szkolenia.
Prowadzimy nabór na szkolenia grupowe dla osób bezrobotnych w zakresie:

•  Kwalifikacja wstępna przyśpieszona w zakresie prawa jazdy kategorii C, C+E, D,
  •  Fryzjer z egzaminem czeladniczym,
  •  Kucharz z egzaminem czeladniczym.

Zamojski Urząd Pracy zaprasza wszystkich chętnych do składania wniosków.
Zainteresowani ofertami PUP szczegółowe informacje uzyskają u doradców klienta bądź znajdą je na stronie Urzędu http://zamosc.praca.gov.pl.