Rekordowy Polonez na 100 - lecie Odzyskania Niepodległości

To wspólna inicjatywa szkół i placówek z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 - w ponad osiemdziesięciu miejscowościach województwa lubelskiego podjęto próbę ustanowienia Rekordu Polski w liczbie par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach. Uczestnicy tańczyli poloneza przez 7 minut i 45 s. do muzyki poloneza z Pana Tadeusza Andrzeja Wajdy. Do udziału w próbie ustanowienia Rekordu Polski zgłoszonych zostało 11750 uczestników ze 162 szkół i placówek oświatowych z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Do wspólnego bicia rekordu dołączyły również szkoły z terenu gminy Radecznica.Wśród uczestników byli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz Pełniący Funkcję Wójta Gminy Radecznica Marian Szuper.