Gminne Obchody Dnia Strażaka

13 maja w Trzęsinach swoje święto obchodzili strażacy ochotnicy z Gminy Radecznica. Były podziękowania za ofiarną i bezinteresowną służbę, gratulacje. Tego dnia w kierunku strażaków płynęło wiele miłych słów - podziękowań i życzeń.

Przybyłych na uroczystość przywitał Pełniący Funkcję Wójta Gminy Marian Szuper. Podziękował druhom za trud służby, za ratowanie życia i dobytku ludzkiego, za ofiarność, za niezwykłe oddanie – oddanie służbie, Bogu, Polsce, ale przede wszystkim zwykłemu człowiekowi.

W tegorocznych obchodach Gminnego Dnia Strażaka wzięło udział 15 jednostek OSP z terenu naszej gminy oraz m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotr Olszówka,  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Kazimierz Mielnicki, Radny Powiatowy Józef Łosiewicz, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Zamościu bryg. Mirosław Michoński, Honorowy Prezes ZOSP Ziemi Zamojskiej płk. w st. spocz. Mieczysław Skiba, Komendant Gminny ZOSP RP w Radecznicy Jarosław Wachowicz,  Sekretarz Gminy Grażyna Chwiejczak, Nadleśniczy N-ctwa Zwierzyniec Lucjan Bednarz, Prezes Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK im. 9 P.P. AK "Ziemi Zamojskiej" w Radecznicy Ryszard Kawka, Radni Rady Gminy Radecznica na czele z jej przewodniczącym Sławomirem Dubajem oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Maria Łosiewicz. List okolicznościowy przesłała Poseł na Sejm RP Agata Borowiec.

Głównym punktem uroczystości była Mszy Św. odprawiona w intencji Strażaków pod przewodnictwem kapelana diecezjalnego strażaków Ks. prałata Wiesława Galanta. W koncelebrze mszy uczestniczyli: Proboszcz parafii ks. Julian Brzezicki oraz Proboszcz Parafii Św. Antoniego w Radecznicy O. Krystian Olszewski. W dalszej części uroczystości zasłużonym Strażakom wręczono medale i odznaczenia „Za zasługi dla pożarnictwa”.  Gminne obchody Dnia Strażaka zakończył wspólny poczęstunek.