Wieczór Pieśni i Poezji Maryjnej

Niezwykłych wrażeń dostarczył wszystkim uczestnikom Wieczór Pieśni i Poezji Maryjnej, który odbył się 2 maja w Kościele Parafialnym pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu.

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne „majówki” - nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy kapliczkach i przydrożnych figurach na stałe wpisały się w krajobraz Polski. W Mokremlipiu Wieczór Pieśni i Poezji Maryjnej rozpoczęła Msza Święta, po której miał miejsce koncert. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali pieśni maryjnych w wykonaniu m.in.: Jolanty Łapińskiej, Mariusza Mądrzaka i Arkadiusza Rozmusa, Grupy Wokalnej z Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy, Zespołu Zaburzanki, Zespołu Andrzejkowe Nutki.

Koncert był prawdziwą ucztą duchową, za którą uczestnicy wydarzenia gromkimi brawami podziękowali wszystkim wykonawcom.

Organizatorami byli: Proboszcz Parafii pw. Znalezienie Krzyża Świętego w Mokremlipiu, Wójt Gminy Radecznica, Stowarzyszenie Przyjazna Wieś oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy.