Uroczystości w Radecznicy

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Publiczna Szkoła Podstawowa w Radecznicy włączyła się w ogólnopolską akcję sadzenia "Dębów Niepodległości". Rok 2018 jest szczególnym dla Polski. W całym kraju godnie czczone jest to święto naszej Ojczyzny, która po 100 latach  uzyskała upragnioną suwerenność. Sadzenie dębów jest  jedną z wielu inicjatyw podejmowanych  w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.

Dnia 2 maja w Radecznicy na placu przy Publicznym Gimnazjum w Radecznicy drzewko posadzili najmłodsi uczniowie szkół z Radecznicy. We wspólnym sadzeniu wzięli udział także m.in.: Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy Ewa Maj, Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Radecznicy Hanna Nowak, grono pedagogiczne, rodzice, Gwardian Klasztoru OO. Bernardynów w Radecznicy O. Krystian Olszewski, Pełniący Funkcję Wójta Gminy Radecznica Marian Szuper, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy Marcin Kulig.

Następnie w remizie OSP w Radecznicy miał miejsce Koncert Pieśni Patriotycznej.  W pięknej scenerii i galowych strojach dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu oraz Publicznego Gimnazjum w Radecznicy zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Podczas akademii bogaty repertuar zaprezentowały także zespoły: Zaburzanki oraz Andrzejkowe Nutki.