Odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej w Radecznicy

W niedzielę 28 kwietnia w Bazylice Świętego Antoniego w Radecznicy z udziałem warty honorowej Wojska Polskiego miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, która miała miejsce  10 kwietnia 2010 r.

W katastrofie polskiego samolotu rządowego zginęło 96 osób w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią, Ryszard Kaczorowski - ostatni Prezydent RP na uchodźstwie, ministrowie, parlamentarzyści, dowództwo sił zbrojnych, przedstawiciele duchowieństwa, świata kultury oraz funkcjonariusze BOR-u.

O godz. 12 w intencji ofiar katastrofy Smoleńskiej została odprawiona msza Święta. Na zakończenie pod tablicą złożono wiązanki oraz zapalono znicze.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Senator RP Jerzy Chróścikowski, Poseł Sławomir Zawiślak, Poseł Piotr Olszówka, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zwierzyniec Lucjan Bednarz, Sekretarz Stowarzyszenia Głos Bohatera Wojciech Kondrat, Radny Powiatowy Mieczysław Antoszek, Prezes Klubu Żołnierzy Rezerwy im. 9 P.P. AK „Ziemi Zamojskiej” w Radecznicy Ryszard Kawka, Pełniący Funkcję Wójta Gminy Marian Szuper, Przewodniczący Rady Gminy Radecznica Sławomir Dubaj, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy Marcin Kulig.

Organizatorami uroczystości byli: Ryszard Kawka, Urząd Gminy w Radecznicy, Klasztor OO. Bernardynów.