„Na ludową nutę IV”

Wielkanocne potrawy oraz występy zespołów czekały na tych, którzy przyjęli zaproszenie na Spotkanie Wielkanocne zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjazna Wieś w ramach projektu „Na ludową nutę IV” współfinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Zamościu.

Na uroczystość przybyli m.in: Starosta Zamojski Pan Henryk Matej, Pełniący Funkcję Wójta Gminy Pan Marian Szuper, Przewodniczący Rady Gminy Radecznica Pan Sławomir Dubaj, Radni Powiatowi: Pan Józef Łosiewicz i Pan Leszek Pastuszak, Dyrektor GCKSiT w Radecznicy Pan Marcin Kulig, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Roztocza Pan Zygmunt Krasny, Ks. Józef Bucior oraz mieszkańcy Zakłodzia. Głównym punktem uroczystości były występy zespołów śpiewaczych: Zespołu Zaburzanki, Grupy Wokalnej z Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy, Zespołu Wiolinki z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu, Kapeli Turobińskiej oraz Orkiestry Dętej Zaburze. Część oficjalną spotkania uświetniła akademia w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Zakłodzia.