Spotkanie autorskie i wystawa malarstwa

17 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Radecznicy odbyło się spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Martinką, autorką książki „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”. Autorka dzięki „przejażdżce” rowerem przez Kenię, Tanzanię i Ugandę została pierwszą w Polsce laureatką nagrody Johnnie Walker Keep Walking Award „za pasje i odważne zrealizowanie marzenia”. Za wyprawę rowerową z dwójką towarzyszy na Ural, do miejsca zesłania jej Ojca, podczas IX Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „KOLOSY 2006” otrzymała wyróżnienie, a magazyn turystyczny „Podróże” przyznał jej tytuł Podróżnika Roku.

Spotkanie połączone było z wernisażem wystawy malarstwa Pana Pawła Piotraka. W spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Radecznica wzięła udział młodzież szkolna z terenu naszej gminy, czytelnicy biblioteki oraz miłośnicy sztuki.