Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

4 marca br. w Radecznicy obchodzono Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Na niedzielne uroczystości złożyły się: odegranie Hymnu Narodowego, Apel Pamięci, Salwa Honorowa oraz złożenie wieńców w krypcie Żołnierzy II Inspektoratu Zamojskiego AK.

O godz. 10 w Bazylice Św. Antoniego w Radecznicy została odprawiona Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych w 66 Rocznicę Śmierci płk. Mariana Pilarskiego i kpt. Stanisława Biziora. Ostatnim punktem obchodów był „Bieg tropem Wilczym”.

W uroczystościach udział wzięli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządu gminnego, służby leśnej, członkowie  rodzin żołnierzy wyklętych i kombatantów.

Organizatorami wydarzenia byli m.in.: Stowarzyszenie Głos Bohatera, OO. Bernardyni, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej

Okręg Zamość, Wójt Gminy Radecznica, Instytut Pamięci Narodowej Oddział Zamość, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego Mokrelipie.