Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w  Biegu Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który w tym roku odbędzie się po raz pierwszy również na terenie Gminy Radecznica.

W zbliżającej się VI edycji  Biegu Tropem Wilczym, która odbędzie się 4 marca 2018 roku, ambicją organizatorów jest zorganizowanie Biegu w ponad 280 miastach, gdzie Tropem Wilczym pobiegnie ok. 70 000 biegaczy. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Laluś).

Na bieg mogą zapisać się osoby w każdym wieku, udział jest bezpłatny.

Wydarzenie będzie częścią obchodów 66 Rocznicy Śmierci płk. Mariana Pilarskiego ps. "Jar" oraz kpt. Stanisława Biziora ps. "Eam", które rozpoczną się 4 marca uroczystą Mszą Świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych w Bazylice Objawień Św. Antoniego w Radecznicy o godzinie 10:00.

Start biegu odbędzie się o 11:00 z terenu Klasztoru w Radecznicy. Metę zaplanowano za Urzędem Gminy w Radecznicy.

Na bieg zapisać się można mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), lub telefonicznie (665 494 052).